Vianočný stolno-tenisový turnaj (vyhodnotenie)

27.12.2017 14:46

Tradičného Vianočného turnaja ktorý sa konal v Bzinách dňa 22.12.2017 sa zúčastnilo 31 hráčov, z toho 14 v kategórii do 15 r. a 17 v kategórii dospelých. Turnaj odštartovali v kategórii do 15 rokov jednak mladé bzinské nádeje a jednak deti, ktoré až tak často nehrávajú a možno aj vďaka tejto akcii sa im táto krásna hra zapáči a začnú hrať stolný tenis pravidelnejšie, o čo vlastne aj ide.

Deťom sa podujatie veľmi páčilo, nakoniec súťažili o pekné vecné ceny a každé dieťa dostalo okrem iného aj diplom za účasť.  Na prvých troch miestach sa umiestnili v tomto poradí:  1. Simonka Beňušová, 2. Natália Pačesová, 3. Peťko Beňuš.

Turnaj pokračoval  od 16:OO v kategórií dospelých. Úvodná fáza turnaja prebiehala v skupinách kde hral z tej ktorej skupiny každý z každým,  a následne najlepší zo skupín sa kvalifikovali do vyraďovacej fázy pavúka. Nakoniec sa vo finále stretol Marek Tutura s Norbertom Molnárom a tak ako minulý rok, tak aj tento, opäť vyhral Marek Tutura. Tretie miesto obsadil Filip Tutura.

Posledná časť turnaja prebiehala formou štvorhier kde sa na začiatku vylosovali dvojice a následne sa vytvorili skupiny kde hral tiež každý s každým v rámci týchto skupín a tiež ako u dvojhier následne nasledoval vyraďovací pavúk. Poradie víťazov bolo následovné: 1. Marek Tutura, Štefan Duraj, 2. Jozef Kozák, Jozef Pšenák, 3. Filip Tutura, Ľudovít Duraj.

Na záver možno povedať len toľko, že akcia sa náramne vydarila, každý si mohol dať dobrej kapustničky, nejaké to občerstvenie a dospelý aj niečo na zahriatie a v rámci takejto akcie aj dovolený doping:). Čo je však najviac zo všetkého dôležité, že sme si zašportovali v dobrej priateľskej nálade, zasmiali sa a snáď aj niektorým deťom ukázali cestu po ktorej sa môžu vydať, podmienky na to na Bzinách sú.  Tešíme sa na Vás o rok a dúfame že ešte v početnejšom zložení.

Fotky z tejto vydarenéj akcie nájdete na tomto odkaze:bziny.rajce.idnes.cz/22.12.2017_Vianocny_turnaj/

—————

Zpět