Občianske združenie







IX. ročník memoriálu Floriána Kozáka

12.01.2018 08:07

Zjavenie Pána už ako tradične patrí na Bzinách šachistom.  Tento raz sviatok pripadol na sobotu, 06.01.2018 a tak  šachový turnaj,  IX. ročník memoriálu Floriána K, mohol byť  o 10:00 oficiálne zahájený.

Turnaj bol rozdelený do dvoch kategórií. V prvej sa stretli skúsení hráči z nášho šachového klubu, ktorí pravidelne nastupujú a reprezentujú našu obec v ťažkých a náročných ligových zápasoch a v druhej kategórii nastúpili neregistrovaní šachoví nadšenci zo Bzín.

Jednotlivé zápasy odohrali hráči takou formou, že sa stretol každý s každým a kto získal do tabuľky najviac bodov, stal sa celkovým víťazom a šampiónom obce Bziny pre rok 2018. Skúsení ligoví šachisti hrali na čas, druhá kategória na dohratie zápasu (na „mat“ resp. "pat), čiže bez času.

Pre šachistov bola pripravená kapustnica, vínko a tiež občerstvenie v podobe sušienok a kávy.  Medzi hráčmi panovala zdravá rivalita, ale atmosféra bola priateľská, o čo išlo predovšetkým.

Turnaj sa mohol uskutočniť vďaka obci Bziny a obecnému zastupiteľstvu obce Bziny v spolupráci s OŠK Bziny – šachový klub a občianskym združením Chuť žiť.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na Vás o rok.